Huawei Watch GT3 versus Watch 3 Pro. Rozhodne to autostop?

Odkedy som porovnal Watch 3 Pro so starými Suuntami neprešli ani 3 mesiace. Vtedy to celkom jednoznačne vyhrali barometrickým výškomerom, množstvom športových funkcií ale najmä dokonalým dizajnom, materiálmi a prevedením. Priznám, že som od tej doby Watch 3 Pro z ruky nedal. Hoci s výhradami:

Automatické zastavenie

Ako cyklista, chodec i bežec som sa dlho nevedel zmieriť s tým, že hodinky neponúkajú tak základnú funkciu ako Autostop. (automatické zastavenie trekovania) Nielenže mi to pri dlhších zastaveniach deformovalo priemerku, ale pozorný sledovateľ mojich výkonov (napr. manželka, stravoholici hecmeni) vedel presne určiť, kde a kedy som sa vybodol na tréning a zastavil na pivo. Srandujem. Pre módneho influencera je to prkotina (hoci vo firmware ľahko doplniteľná) ale pre človeka čo trekuje svoj výkon dosť podstatná.

bicyklujeme s Watch GT3

Viete si predstaviť pri celodennej cyklojazde a každej zastávke myslieť na to, že hodinky manuálne zapauzujem a potom opäť spustím? Odhliadnuc od faktu, že často zle kliknem a ukončím omylom celý trek (autor s tým má bohaté skúsenosti) temer vždy zabudnem buď pauznúť alebo opätovne spustiť. Autostop je pre ľudí, čo využívajú hodinky ako športový tester a robia outdoor naozaj veľmi potrebný.

A to bol hlavný dôvod, prečo som zbystril pozornosť, keď Huawei po necelom polroku prišlo s novinkou:

Huawei Watch GT3

Hodinky nádherné, tenšie, pôsobia viac luxury ako športovo, ovládanie i interfejs temer totožné, ale… po spustení settings outdoor run som objavil kýženú funkciu AUTOMATICKY POZASTAVIŤ.

Huawei Watch GT3 vs Watch 3 Pro
WATCH GT 3 vyšší komfort nastavení športových režimov

Beháme s Watch GT3

Po chvíli testovania som pochopil, že nejde len o pridanie jednej funkcie.

Dôležité športové nastavenia navyše

K samotnému autostopu pribudla tiež funkcia nastavenia intervalov (HIIT) a priebežného merania okruhov (laps).

Tým GT3 napriek tomu, že neposkytujú tak robustné a dokonalé telo, ani safírové sklíčko, ani titánové prevedenie, v zásadnej veci konkurujú dokonca o niečo drahším Watch 3 Pro.

Teraz mám už ku všetkých trojkám iba jednu výhradu. Prečo nemožno merať VO2MAX pre cyklistov, ktorých je možno viac ako bežcov? Prečo iba v režime outdoor beh?

Ako sa chovajú Watch 3 v reálnej záťaži?

Dal som si niekoľko chôdzí, behov i bicykel. Aby som zistil, ako sa chovajú hodinky v praxi. Najprv to bol iba môj pocit, neskôr temer istota. V hodinkách nie sú tie isté snímače. Napriek handikepu kovového remienka na Watch GT3 (bol na hrubšiu ruku, nepriliehal a nechcel som ho na pár dní upravovať) som mal pocit, že GT3 zaznamenávali tepovú frekvenciu presnejšie a trochu lepšie. Aj GPS prišla skôr.

A majú významné doplnky navyše.

Huawei Watch GT3 vs Watch 3 Pro
Už pri bežnom pohľade vidno, že sa nejedná o tie isté snímače
Celodenné monitorovanie SpO2

Viete o tom, že zníženie prekysličenia krvi pod 90% je prvým príznakom Covidu? Watch3 Pro mali meranie manuálne. Klik, zopár krát si utiahneš a upravíš polohu hodiniek na ruke a vyjde hodnota. GT3 majú naproti tomu priebežné monitorovanie, dokonca funguje i s uvoľneným remienkom.

S hodinkami môžeš cez bluetooth prepojenie priamo volať

Ak nechceš zastavovať a predsa chceš zdvihnúť telefón, túto funkciu rozhodne oceníš.

Extrémna výdrž batérie

Všetci, ktorí vyskúšali Samsungy sa zhodujú v jednom. Sú skvele vybavené, ale pri športovej záťaži horko ťažko vydržia bez dobitia jeden deň. Preto sa zdá až neuveriteľná výrobcom udávaná výdrž 14 dní v ultra úspornom režime a 7 dní v bežnej (aj športovej) záťaži. Sám by som tomu neveril, keby som to neotestoval. Po 3 hodinových bežeckých GPS trekoch a viac ako dvoch dňoch stále na rukách so spusteným priebežným monitorom spánku, tepovej frekvencie i SpO2 mi stále hodinky ukazujú 59%. Ešte nevideli dobíjačku. Ani som nestihol otestovať, či skutočne rýchlonabíjaním za 10 minút dobijú bezkontaktne 20% batérie.

GT3 myslia aj na ženy

Watch GT 3 prichádzajú v dvoch veľkostiach: 42 a 46 mm. Tak mi už žena nemôže hovoriť, čo jej to dávam za lopatu na ruky. Hádajte, čo dostane ako vianočný darček?

AMOLED displej pri oboch hodinkách je výnimočný. GT3 majú 32 MB RAM a 4 GB internú pamäť. Na prvý pohľad to nevyzerá až tak veľa, ale stačí to aj na apky. Harmony OS je veľmi úsporný.

Huawei Watch GT3 vs Watch 3 Pro

Záverom

Huawei Watch GT3 sú naozaj krásne. S kovovým remienkom pôsobia mimoriadne luxusne. Nemajú tak kvalitné a odolné materiály ako Watch 3 Pro, ale majú dokonalú povrchovú úpravu a dizajn. A hodinky na ruke takmer necítite. Nečudo. Väčšie vážia iba 42 g, dámska verzia dokonca iba 35 g.

Pôsobia ako módny doplnok ale v svojom tele skrývajú funkciami a meraním skutočný športtester. Beháme, bicyklujeme i plávame s Watch GT3. Športové funkcie ponúkajú všetko, čo aktívny človek, športovec potrebuje.

Watch GT3 majú naozaj novšie senzory. Vylepšili sledovanie polohy na presné zaznamenávanie pohybu a krokov. Výrobca tiež vylepšil snímač na meranie srdcovej frekvencie, v súčasnosti je to už 5. generácia. Vodeodolnosť do 50 metrov je dnes už štandardom.

A čo ja? So športovými hodinkami žijem dlho. Postupne som vystriedal hodinky od stovky do siedmych stoviek. Garmin, dvoje Suunta a zakotvil som nakoniec v Huawei. Ak by som ale nemal na ruke Watch 3 Pro a porovnal by som si cenu GTčiek iba 263€, ich dizajn, funkcie a možnosti, jednoznačne by som išiel do Watch GT3.

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 322