Quo Vadis 7 kopcov …

Koľko 7 kopcov a koľko reštartov ešte? 🙂

„ahoj Peťo, našiel som na nete ešte jednu výzvu totálne podobnú tvojej, chcem sa ta opýtať, či môžem hodiť link do skupiny pre tých, ktorým nestačí jedna výzva. „
– Andrej M.

„Ahoj Petrík, objavili sme konkurenčnú skupinu NAŠICH 7 kopcov 3 jazera. Sú úplne trápni, lezú mi na nervy, skopírovali tvoju ideu a ešte aj niektoré naše ciele. Vieš o nich? Volajú sa Hikemates. Este si aj dali, že 7 kopcov. Prečo nie 8? Alebo 9? Nemám rada, keď niekto opakuje cudzie nápady. Nikdy sa k nim nepridáme!!“
– Zuzana H.

Vďaka. Zuzana. Áno už ma zopár desiatok ľudí upozornilo, že akási reklamná agentúra začala ponúkať výzvu 7 kopcov, ktorá sa názvom, propozíciami aj metodikou nápadne podobá tej našej.

S touto akciou nemáme nič spoločné.

Na Slovensku je už osudom úspešných projektov, že vždy sa nájde niekto, kto sa ich pokúsi zneužiť, opajcovať, okopírovať a verí, že ho to spasí. Chvíľu sme aj zvažovali podniknúť právne kroky, ale keď som sa pozrel na organizátorov a výzvu 7 kopcov bližšie, rozhodol som sa, že nebudeme reagovať nijak. Priznám, na to, že akciu organizuje „reklamná agentúra“ by som očakával aspoň štipku originality a kreatívneho prístupu. 🙂

Nie je to prvý a určite nie ani posledný krát, čo sa nás niekto pokúša kopírovať a sme na to patrične hrdí. Aj kopírovanie si treba zaslúžiť. 🙂 Iba zlé projekty nikto nekopíruje.

Výzva 7 kopcov 3 jazerá vstupuje do svojho 4. ročníka. Zatiaľ najúspešnejšieho. Už dnes vieme, že podobne ako po minulé roky sa počet účastníkov viac ako zdvojnásobí.

V počiatkoch výzvy 7 kopcov 3 jazerá bola túžba vytvoriť na Slovensku niečo hodnotné.

  • Ponúknuť ľuďom frustrovaným stresmi, apatiou, sklamaným z politiky, klamstva a reálneho života zmenu. Vo forme aktívneho pohybu, turistiky a cyklopotuliek v prírode s partiou skvelých kvalitných ľudí.
  • Ukázať ľuďom prírodu a krásy Slovenska. Harmóniu, kľud. Poskytnúť im alternatívu k obchodným centrám a komercii dnešnej doby.
  • Ponúknuť rodinám a hlavne deťom a seniorom lepšiu kvalitu života. Zámenou gauča, televízora, smartfónov a počítačových hier za reálne zážitky a dobrodružstvá v prírode.
  • Ponúknuť Vám všetkým výzvu, motiváciu, zážitky a osobné víťazstvá.

A popritom nesúťažiť a dať priestor každému. Nepretekáme sa.

Ideme svojou cestou. Reštartnisa, o.z. je nezisková spoločnosť, a nerobí to pre úspech alebo peniaze. Má najmä humánne ciele. Podporujeme Slovensko, deti, mládež, seniorov i ZŤP. Na príprave a organizácii eventov dnes pracujú bezplatne desiatky nadšených dobrovoľníkov lebo cítia, že to má zmysel. Odovzdávajú v prospech celku nezištne stovky hodín práce a skúseností.

Vymyslieť niečo, vyladiť a uviesť to úspešne do života stojí veľa energie, času a námahy. Oveľa viac ako len ukradnúť myšlienku a vytvoriť plagiát.

Ale každý robí, čo vie.

OK. Berieme to. Pre nás je to len výzva skvalitniť 7 kopcov 3 jazerá ešte viac. Priniesť vám ešte viac zážitkov, príležitostí, spoločných eventov, lepších cien a všetkého čo nás spája. 🙂

Prajem príjemný deň

Ing. Peter Ertl

Reštartnisa, o.z.
predseda združenia a váš kamarát

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 324