5 miliónov krokov alebo VVV virtuálna víkendová výzva Kardionápravníka

Veni vidi vici  

Veni vidi vici alebo Virtuálna víkendová výzva vznikla spontánne pred 2 rokmi na jar.  V Kardionápravniku sme sa hecovali navzájom. Snažili sme sa zapájať v pomerne rovnakých časoch do rôznych športových aktivít. A tak sa začali formovať naše prvé virtuálne behy, chôdze alebo bajkovačky.  

Prvý virtuálny impulz  

Presne si pamätám ako raz išiel Petere z Bratislavy myslím do Topoľčian na bicykli a napísal do FB skupiny výzvu – Kto dá za víkend 103,4 km ako ja dnes, dostane vlastnoručne vyrobený odznak!  – Samozrejme sa zapojilo veľa členov. Mnoho z nich aj úspešne a právom získali odznak.

Áno, bolo aj pár takých, ktorým to nie úplne vyšlo. Vrátane mňa. A do dnes mám “cenu útechy” na pracovnom stole  – odznak s nápisom: 103,4?  INOKEDY. Zároveň ma v Kardionápravníku pasovali na koordinátora víkendových výziev.

VVV - Veni vidi vici alebo virtuálna víkendová výzva Kardionápravníka vo výsledkoch
103,4? Inokedy…

Vtedy mi preblesla hlavou myšlienka. Čo keby sme ten náš virtuálny svet posunuli na trocha vyšší level? Čo keby sme vytvorili pravidelné víkendové virtuálne výzvy? 

Začiatky VVV  

Začiatky boli opatrné. Som však večný optimista. Bolo to síce niečo nové, ale úspechy nenechali na seba dlho čakať. Začínali sme myslím na méte “1000 km spolu za víkend” a postupne to gradovalo až ku štyrom tisíckam. Výzvy som sa snažil prispôsobiť ročným obdobiam, niekedy aj počasiu. Či už to bola virtuálna cesta do Barcelony, alebo počet aktívnych hodín v prírode, pripadne dosiahnuté výškové metre, vždy to dopadlo úspešne.

Naša skupina Kardionápravník je veľmi aktívna. Členovia sa zapájajú v hojnom počte a ja potom pol dňa dávam do hromady výsledok. Vôbec mi to však nevadí, lebo vidím za tým tie fantastické výkony a konečný stav vždy poteší.  

Krokové výzvy majú úspech  

Výzvy sú už neoddeliteľnou súčasťou našej kardionápravníkarskej komunity. Preto som sa snažil napasovať výzvy aj na pracovné dni. A tak ma napadla 10 dňová – 10.000 krokovú výzva  (10 dní po sebe treba spraviť min. 10 000 krokov).  Na začiatku sa zapojilo okolo 10 členov, ale časom sa pridali ďalší a ďalší…  Postupne som zvyšoval latku, aby neutíchla motivácia a nebol to len taký stereotyp. 

Posledná desaťdňofka už mala aj mikro cieľ  dosiahnuť spolu 4.000.000 krokov. Výsledok milo prekvapil asi každého.  

5.039.806 krokov !!! 

Woow. Super výkon! Na polku februára určite!  Ambície však máme vysoké a tak je v hre aj výzva s hranicou cez 6.000.000 krokov. 

VVV - Veni vidi vici alebo virtuálna víkendová výzva Kardionápravníka vo výsledkoch
Víkendové výzvy Kardionápravníka

Kardionápravník  

A prečo virtuálna výzva? Je ťažká doba a stretávať sa je komplikované. Prečo to neskúsiť virtuálne? Tak aby sa mohol každý naprieč Slovenskom zapojiť a zabojovať o spoločný ciel. Obrovská výhoda našej komunity je, že má v sebe enormnú pozitívnu energiu a dôkaze sa vyhecovať niekedy až k heroickým výkonom.  Nie je tam žiadny hejt. Práve naopak, každý sa snaží toho druhého povzbudiť a podporiť. O motiváciu je tiež vždy postarané. A občas aj o nejakú tú symbolickú odmenu . 

Samozrejme aj ja si “občas “ doprajem maličkú a sladkú odmenu s kávičkou, pri ktorej už rozmýšľam nad ďalšou výzvou.  

VVV - Veni vidi vici alebo virtuálna víkendová výzva Kardionápravníka vo výsledkoch
Osobná motivácia

Po dvoch rokoch 

S odstupom času to vnímam pozitívne, lebo mnoho členov prekonalo samých seba. A to bolo hlavným cieľom. Občas vystúpiť z komfortnej zóny. Žiadne súťaženie ale relax v prírode, spojený s aktívnym pohybom. Keď sme štartovali, ani sme netušili, že príde niečo ako COVID-19 a virtuálne výzvy nás budú takto spájať. Dodávať nám energiu a motiváciu v náročných časoch. 

Môžeme to hodnotiť aj tak, že sme prišli, videli a zvíťazili….sami nad sebou. 

Teší ma, že pribúdajú aj noví členovia. Ak si sa ešte nezapojil, tak klikni sem kardionápravník a pridaj sa.   

Za pár dní štartuje ďalšia víkendofka. Buď na príjme.  🙂 

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Peter Barath
Peter Barath

ITčkár, turista a občasný bloger, ktorý má rád prírodu a prekonáva turistické výzvy. Tiež prvý námestník Reštartnisa pre víkendové výzvy Kardionápravníka a nenapraviteľný milovník a znalec Malého Dunaja. Ďalšie články autora >

Articles: 9