7 kopcov, 3 jazerá – termíny, ceny, propozície

by

Prvý ročník online výzvy pre všetkých, ktorí milujú pohyb. Cyklistov, bežcov, nordwalkistov i turistov. Chceme Vám predstaviť tie najkrajšie kúty Slovenska a blízkeho okolia a zároveň posunúť hranice Vašich možností.


restart challenge 2016
7 kopcov, 3 jazerá

Sitno, Javorina, Kráľova hoľa, Poľana, Panský diel, Marhát, Martinské hole, Neusiedler see, Popradské pleso, Morské oko.

Zdolaj, cvakni sa a vyhraj.

Diplomobranie, medailobranie 1. ročníka prebehlo 12.11.2016 o 14,00 hod. v priestoroch predajne OUTDOORKEMP, BORY MALL Bratislava

Comments

comments

Ciele pre nový ročník 2017

vyhlásime pri diplomobraní a odovzdávaní cien za ročník 2016
12. novembra o 14,00 hod. v priestoroch OUTDOORKEMP Bory Bratislava

Všetci ste srdečne vítaní.

Všetko, čo by ste mali vedieť

7 kopcov, 3 jazerá je celoročná výzva pre milovníkov Slovenska, prírody, turistiky, cykloturistiky a aktívneho pohybu. Našim cieľom je dostať ľudí z gaučov a spred televízora do prírody. Naštartovať ich na zdravší životný štýl, zážitky a aktívny pohyb v prírode. Každý rok vyhlasujeme 10 cieľov, 10 neobjavených kútov Slovenska a blízkeho okolia, ktoré účastníci v priebehu roka zdolávajú sami alebo v skupinách. Tento rok štartujeme už 3. ročník. V minulom ročníku sa do výzvy zapojilo 721 aktívnych účastníkov. Tohto roku sme už dnes presiahli počet 1000. Každý z cieľov má odporúčané výkonnostné trasy. Na konci každého ročníka získa účastník diplom, medailu a fotopublikáciu z aktuálneho ročníka. Vďaka partnerom losujeme tiež množstvo hodnotných cien. (horský bicykel, outdoor, športové doplnky, a pod…)

Ciele môžete zdolať na bicykli, alebo po svojich. Ako turista, behom, na lyžiach, …

Oceníme ambiciózne výstupy. Ale žiadne preteky ani súťaženie, žiadne masovky. Iba radosť z pohybu, prírody a nových zážitkov. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Vo FB skupine si môžete nájsť partnera na výstupy. Odporúčané trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel výkonnostný športovec, ale aj začiatočník, alebo rodina s malými deťmi. Na väčšinu cieľov organizujeme aj spoločné, skupinové výstupy. Formu zdolania si volíte sami. Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Ani či absolvujete všetky ciele. Nechceme pretekať, ale inšpirovať vás ísť do prírody, rozhýbať sa a spoznať krásy Slovenska. Extra vítané sú turistické skupiny, začiatočníci i rodiny s deťmi. Pre rodinných príslušníkov, seniorov, deti a ZŤP poskytujeme bezplatné štartovné. Organizátorom podujatia je neziskové združenie Reštartnisa, o.z.

 1. Sitno (Banská Štiavnica)
 2. Veľká Javorina (Bielo Karpatská Veľká Javorina)
 3. Kráľova hoľa (Šumiac)
 4. Poľana (Hriňová)
 5. Panský diel (Banská Bystrica, Šachtička)
 6. Marhát (v Považskom Inovci nad Piešťanmi)
 7. Martinské hole (Martin)
 8. Neusiedler see (Burgenland Rakúsko)
 9. Popradské pleso (Vysoké Tatry)
 10. Morské oko (Vihorlatské vrchy)

Comments

comments

Zaregistrovať sa do výzvy môžte od 1.12.2017 do 30.6.2018. Po registrácii uhraďte štartovné a zapojte sa do skupiny (všetko nájdete v potvrdzovacom e-mail). Máte rok na to, aby ste zdolali jednotlivé ciele: štart challengu je 1.decembra 2017, finále 30. 11. 2018

Ak vám niektorý z cieľov nevyhovuje, môžete využiť jedného žolíka. Jeden z cieľov si môžete nahradiť vlastným. Prednostne by to mal byť niektorý z neabsolvovaných cieľov minulých ročníkov. Ak ste zdolali všetky, výber cieľu je iba na vás.

Ciele zdolávate ako vám vyhovuje, výber termínu, partie i náročnosti trasy si volíte sami. Ciele môžete zdolať ako turisti, cykloturisti, nw, behom, na lyžiach, je to na vás….

Zvládnuté ciele evidujete tu: [Evidencia cieľov]. Fotku z cieľa spolu s termínom splnenia tiež uploadnite na facebook do skupiny 7 kopcov, alebo pošlite mailom. Podeľte sa s nami, radi Vás pochválime. Tie najlepšie fotky a príbehy zverejníme na webe, tie najúžasnejšie dáme do publikácie a na cover. Oceňujeme aj zaujímavé trasy a príbehy.

Termín medailobrania (slávnostného ukončenia a odovzdania cien) je prvý decembrový víkend. Tu aj vyhlásime ciele pre ďalší ročník.

 • Ak idete do challengu výkonnostne (turista, bežec, cyklista) oceníme extra výkony extra oceneniami.
 • Ak idete do výzvy s rodinou, pre turistiku, výlet a zážitok platí: Nepretekáme, nesúťažíme, ale oceníme ambiciózny výkon. Vyhráva každý, kto sa zapojí. Diplom, medailu získa každý, kto zdolá aspoň 5 z uvedených cieľov alebo ktorúkoľvek z odporúčaných trás. Žolík sa zaratáva ako platný cieľ. Špeciálne ceny máme pre rodiny s deťmi.

Náročnosť si určujete sami, podľa svojich schopností a na vlastné riziko. Každý cieľ má doporučené trasy podľa náročnosti. Je jedno, ktorú si zvolíte. Na stránke nájdete tiež zaujímavosti a atrakcie v danom regióne. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet a zážitok. 

Organizujeme aj spoločné akcie. Ak sa chcete pripojiť k niektorému z našich eventov, sledujte dianie na webe a FB skupine. Ak ste sa zaregistrovali, prihláste sa do skupiny: FB 7 kopcov 3 jazerá

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Každý účastník by mal mať adekvátne poistenie. Účastníci sú povinní chodiť/bicyklovať iba po povolených a vyznačených trasách. Dbajte na bezpečnosť a doporučené turistické chodníky a cyklotrasy. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Čo oceníme my Reštartni sa, o.z.:

 1. Každý zapojený účastník dostane personalizovaný tlačený diplom s fotkami z cieľov, ktoré zdolal a zaslal nám.
 2. 3 najambicióznejšie výstupy cykloturistika, turistika oceníme víťazným pohárom.
 3. Každý, kto zdolá všetky ciele dostane na krk k diplomu aj medailu 2016.

adidas outlet

 1. 3 x voucher 150 €, špeciálne iba pre rodiny s deťmi, ktoré zdolajú aspoň polovicu cieľov. Ceny budú losované.
 2. Zo všetkých zúčastnených, ktorí zdolajú aspoň polovicu cieľov budeme losovať:
  3 x voucher 100 €
  5 x voucher 50 €
  20 x voucher 20 €
  všetko na voľný nákup v predajniach adidas outlet na Vajnorskej ul. v Bratislave a vo Voderadoch.

Bianchi

 1. Hlavná cena bicykel Bianchi Kuma 27.1. v celeste farbe v hodnote 789 € bude zástupcom značky vylosovaná spomedzi tých, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.
 2. 2 sety, dres a cyklistické nohavice BIANCHI pre najzaujímavejšiu cyklo fotku od muža a od ženy.
 3. 20 x fľaša Bianchi, bude vylosovaná medzi všetkými cyklobláznami, ktorí sa challengu zúčastnili.

Husky Outdoorkemp

 1. Hlavná cena Cyklostan pre 3 osoby bude vylosovaná spomedzi turistov, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov.
 2. 3 x ruksak HUSKY SALMON pre najzaujímavejšiu turistickú fotku s témou Krása prírody.
 3. 10 x hrnček Husky

Vihorlat resort

 1. Víkendový rodinný pobyt špeciálne iba pre rodiny s deťmi, ktoré zdolajú aspoň polovicu cieľov. Cena bude losovaná.

Comments

comments

Vyplňte registračný formulár dole.

Štartovný poplatok 9 € uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151.

Rodiny s deťmi platia iba jedno štartovné. Seniori, mládež do 18 a ZŤP štartovné neplatia. Takisto ZSSK.

Ak sa prihlasujete ako skupina uveďte do poznámky celé mená všetkých účastníkov kvôli evidencii, diplomom a oceňovaniu.

Seniori, ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo SENIORSme nezisková organizácia. Prostriedky z vyzbieraného štartovného budú použité na organizáciu spoločných akcií a kempov. Ak máte akýkoľvek problém s úhradou, napíšte nám, radi to vyriešime.

Po zaregistrovaní sa zapojte do FB skupiny 7 kopcov, 3 jazerá v ktorej vkladáte fotky a komunikujete s ostatnými účastníkmi. Skupina je uzavretá. Ak vstupujete ako novic, odpovedzte na otázky a požiadajte si o členstvo. 🙂

Comments

comments

Fotky môžete pridávať dvoma spôsobmi:

 1. Ak ste verní facebooku a nechce sa vám z neho odchádzať, môžete fotografiu alebo post vložiť na facebook do skupiny 7 kopcov, 3 jazerá 2016. Stačí sa prihlásiť do skupiny. Nezabudnite však, že účasť vo výzve a zaradenie do zlosovaní o ceny potvrdzujete registráciou na tejto stránke.
 2. Ak máte akýkoľvek problém, nie ste na FB, pošlite nám fotku, text alebo čokoľvek mailom a my to už zariadime. 🙂
 3. Dodržujte prosím maximálny rozmer fotky 1200 px a maximálnu veľkosť 200 kb.

Comments

comments

Medailobranie 2016

Reportáž a výsledky 1. ročníka spolu s videom z medailobrania

Ak sa ti myšlienka páči a chceš nás podporiť sharuj nás. Vďaka.

  Mediálne nás podporujú

  pasmedialne