EXPERT Góly Body Sekundy

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl. Jednou z tém je aj šport. Skúste si kvíz EXPERT Góly Body Sekundy.

Súťaž Expert je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach, ktoré si vyberú zo šiestich ponúknutých. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti. Skúste šport.

Kvíz EXPERT Góly body sekundy

Vyskúšajte si 10 otázok, ako športovú tému zvládnete. Kvíz začnete kliknutím na tlačítko Ďalej.

Výsledky

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
Ďalej

#1. Anglická Premier League je mnohými odborníkmi považovaná za najlepšiu a najťažšiu futbalovú ligu na svete. Koľko zápasov musí v jednej sezóne odohrať každý z devätnástich tímov?

Ďalej

#2. Pri tenisových zápasoch občas dochádza k sporným rozhodnutiam, kedy na prvý pohľad nie je jasné, či loptička skončila v aute alebo nie. Aká technická vymoženosť napomáha k riešeniu týchto situácií?

Ďalej

#3. Curling je športová hra, pri ktorej sa hráči snažia umiestniť a udržať svoje kamene bližšie k stredu kruhov, ako sú umiestnené kamene súpera. Na akom povrchu sa curling hrá?

Ďalej

#4. Ktorý z uvedených pojmov nepomenováva jazdeckú disciplínu?

Ďalej

#5. Tento olympijský šport spája prvky akrobacie, baletu a tanca. Športovci využívajú náčinie ako švihadlo, obruč, lopta, kužeľ a stuha. Ako sa nazýva?

Ďalej

#6. „Červený diabli“ hrajú futbal v Manchestri, „Pusinky“ zase v Madride. V ktorom meste hrá futbal tím s prezývkou „stará dáma“?

Ďalej

#7. Tour de France patrí medzi najznámejšie cyklistické preteky na svete. Okrem žltého trička pre celkového víťaza sa súťaží aj v iných kategóriách. Aké tričko získava najlepší vrchár?

Ďalej

#8. Juraj si na lyžiarskom zájazde poškodil meniskus. Ktorú časť tela si poranil?

Ďalej

#9. Ktorému športu sa súťažne venuje Paulína Fialková?

Ďalej

#10. V hokeji je úlohou rozhodcu posudzovať sporné situácie a dbať na dodržiavanie pravidiel. Čo znamená, keď rozhodca zdvihne ruky nad hlavu a prekríži ich?

Koniec

Ďalšie testy Experta

Pošli ďalej
Ľudmila Burjanová
Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová, bývalá učiteľka matematiky, si dnes so svojím tímom Talentídy prostredníctvom školských súťaží plní sen – rozvíjať v deťoch logické myslenie, tvorivosť, radosť z objavovania a rozmýšľania.
Súťaže MAKS, MAKSÍK a MATEMATICKÝ KLOKAN majú za cieľ nadchnúť deti pre matematiku a ukázať im ju z tej zábavnejšej stránky.
Súťaže VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show sú pre žiakov všetkých vekových kategórií šancou ukázať, ako sa orientujú vo svete okolo nás.

Articles: 10