Expert Geniality show

EXPERT Tajomstvá prírody

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl. V tomto roku oslavuje už 15 rokov. Jednou z tém je aj príroda.

Súťaž Expert je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach, ktoré si vyberú zo šiestich ponúknutých. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti. Skúste odhaliť tajomstvá prírody.

Kvíz Experta: Tajomstvá prírody

Vyskúšajte si 10 otázok, ako túto tému zvládnete. Kvíz začnete kliknutím na tlačítko Ďalej.

Results

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
Ďalej

#1. Včelie spoločenstvá sa skladajú z troch typov včiel. Ktorý z uvedených medzi ne nepatrí?

Ďalej

#2. Novákovci, Kováčovci a Zemanovci sú susedia, ktorí majú v záhrade rovnaké bazény. Aby sa aspoň trošku odlíšili, natreli Novákovci svoj bazén tmavomodrou, Kováčovci žltou a Zemanovci ružovou farbou.

V jedno letné ráno napustili do svojich bazénov rovnaký objem vody s rovnakou teplotou. Celý deň svietilo slnko. V ktorom bazéne bola večer najteplejšia voda?

Ďalej

#3. Všetci si denne umývame zuby, aby sme ich očistili od zvyškov jedla. Do zubných pást sa pridáva látka, ktorá účinkuje ako prevencia zubného kazu. Ktorá?

Ďalej

#4. Ivo s prekvapením zistil, že jedna z našich liečivých rastlín má v názve ukrytú zbraň, ktorú má v ruke jeho obľúbený bojovník (obr.) Ktorá?

Ďalej

#5. Vo vykúrenej izbe otvoríme v zimnom období okno. Ako sa bude správať plameň sviečky, ak ju priložíme v izbe k spodnej hrane otvoreného okna?

Ďalej

#6. Fotografia zachytáva situáciu krátko po prasknutí balóna naplneného vodou. Takýmto pokusom možno ukázať, že

Ďalej

#7. Kameň na obrázku je snom asi každej ženy. Je to najtvrdší nerast a jeho štruktúra je tvorená jediným prvkom. Ktorým?

Ďalej

#8. Na obrázku je priemyselné mesto postavené na rovine vedľa rieky. Popri rieke vedie železničná trať. Čo platí o pohybe parníka a vlaku?

Ďalej

#9. Vták na obrázku je asi kamarát so Spidermanom, pretože vie po kmeni stromu chodiť dolu hlavou. Ako sa nazýva?

Ďalej

#10. Na obrázku vidíme záber z filmu Hľadá sa Nemo. Čo by bolo treba na zábere zmeniť, aby bol v súlade s prírodnými zákonmi reálneho sveta?

Koniec

Ďalšie testy Experta

blank

Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová, bývalá učiteľka matematiky, si dnes so svojím tímom Talentídy prostredníctvom školských súťaží plní sen – rozvíjať v deťoch logické myslenie, tvorivosť, radosť z objavovania a rozmýšľania. Súťaže MAKS, MAKSÍK a MATEMATICKÝ KLOKAN majú za cieľ nadchnúť deti pre matematiku a ukázať im ju z tej zábavnejšej stránky. Súťaže VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show sú pre žiakov všetkých vekových kategórií šancou ukázať, ako sa orientujú vo svete okolo nás.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok