EXPERT Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl.

Súťaž Expert geniality show je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti. Skúste koľko toho viete v rámci týchto dvoch tém.

Kvíz: EXPERT Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry

Vyskúšajte si kvíz EXPERT Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry. Skúste 10 otázok, ako tieto témy zvládnete. Kvíz začnete kliknutím na tlačítko Ďalej.

Výsledky

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
Ďalej

#1. Deti nacvičovali divadlo o ľudskom tele. Martin predstavoval mozog, Slavomír srdce, Cecília cievy a Katarína krv. Ktoré dieťa nevystupovalo v dejstve o obehovej sústave?

Ďalej

#2. Súhvezdie je skupina

Ďalej

#3. Tomáš počas do­vo­lenky v Štú­ro­ve vyskúšal nový dron a neďaleko mesta ním nafilmoval sútok dvoch riek. Na niektorých záberoch vidieť vo videu aj baziliku v maďarskom Ostrihome. Sútok ktorých riek Tomáš nafilmoval?

Ďalej

#4. V ktorom pohári je najviac vody?

Ďalej

#5. Ako nazývame úzky pás mora, ktorý nevytvoril človek, rozdeľujúci súše a spájajúci moria alebo ich časti? Na obrázku je vyznačený bielou šípkou.

Ďalej

#6. Julka prekvapila mamu zaujímavou otázkou: „Vieš, že otázky môžu byť silné aj slabé? Silné sú také, ktoré veľa prezradia o osobnosti človeka. Slabé sú tie, na ktoré sa ľahko odpovedá – zvyčajne stačí odpoveď ÁNO alebo NIE, prípadne iná, naozaj krátka odpoveď.“
Ktorá z nasledujúcich otázok je silná?

Ďalej

#7. Hans Christian Andersen rád nielen písal, ale aj cestoval. V roku 1841 sa vybral loďou do habsburskej monarchie. Začiatkom júna loď zakotvila v prešporskom prístave. Ako sa dnes volá mesto, v ktorom zakotvila?

Ďalej

#8. Anetka sa posadila ku klavíru a naraz stlačila tri klávesy. Čo zahrala?

Ďalej

#9. Filip si v knihe o barónovi Münchhausenovi prečítal vetu: „Tuho som sa chytil za vrkoč a pomaly, neľútostne som sa vyťahoval z močiara spolu s koňom, dobre zavrznu­tým medzi kolená.“
Ktorým slovom by sa dala nahradiť príslovka tuho?

Ďalej

#10. It’s a mammal. It has got four legs and a long tail. It’s fur is thick, with black stripes. It hunts at night and sleeps during the day.
Which animal is Emma describing?

Koniec

Ďalšie testy Experta

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321