Ferraria Hot Spring termálna kúpačka v Atlantiku

V nedeľu sme sa rozhodli ísť sa okúpať do horúcich prameňov, ktoré sú priamo v oceáne. Posledné body programu: Ferraria Hot Spring a záhrady José do Canta v Ponta Delgade.

Ferraria Hot Spring

Áno, reč je o termálnej zátoke Ferraria Hot Springs. Ide o prírodné termálne pramene priamo v Atlantickom oceáne v západnej časti ostrova São Miguel na Azorských ostrovoch.

Zátoka Ferriaria Hot Spring je voľne prístupná
Zátoka Ferriaria Hot Spring je voľne prístupná

Termálne pramene sa nachádzajú na úpätí strmého kopca. Sú tu prírodné, bezplatné a pripravené, aby ste do nich hneď skočili. Portugalci tu vybudovali malý bazén, aby ste mohli ľahko vstúpiť do oceánskych termálnych prameňov.

Rebríky do vody a pomocné laná
Rebríky do vody a pomocné laná

Odporúčame využiť aplikáciu v mobile, ktorá vám prezradí, kedy sa do prameňov oplatí vojsť. Počas prílivu more zaplavuje zátoku a teplo termálnej vody necítite. Cez zátoku je pretiahnutých niekoľko lán, ktoré majú zabrániť, aby odliv niekoho vycucol von na šíry oceán a odniesol na pobrežie Britských ostrovov.

Drsné lávové kamene na slnku pália
Drsné lávové kamene na slnku pália

Horúce pramene

Samotný prameň má spaľujúcu teplotu 61 stupňov Celzia, oceánska voda ho však schladí na príjemných 28. Lávový kameň pozdĺž pobrežia a pri bazéne je skutočne členitý, preto odporúčame určite aj vhodné topánky.

Po vyrochnení sa v teplej vode si užívame ďalej príjemnú nedeľu na záhrade v kempe, kde sa slníme spolu s ostatnými jaštericami, ktoré pobehujú okolo nás.

Kúpačka vo vyhriatom Atlantiku
Kúpačka vo vyhriatom Atlantiku

Našu desať dennú expedíciu po Azorských ostrovoch završujeme v Botanickej záhrade José do Canta a na pobreží.. Tešíme sa na ďalší výlet.

Azorské ostrovy čo vidieť, kam ísť

Kedy ísť na Azory?

Na Azorských ostrovoch sú počas celého roka mierne teploty, ale počasie je veľmi nestále. V lete je menej zrážok ale treba myslite na turistické nepremokavé vybavenie a opaľovací krém. A kedy je najlepšie ísť na Azorské ostrovy? Azorské ostrovy majú turistickú sezónu po celý rok.

Pošli ďalej
andrea a lubos remekovci
andrea a lubos remekovci

Veční optimisti, nadšení turisti a dobrodružný milý mladý pár, ktorý so svojimi psami objavuje krásne miesta nielen Slovenska. Ďalšie články autora >

Articles: 65