Lomba d’el Rei hike trail, kde sa natáčal Predátor

Náš poobednajší trail je okruh Lomba d’el Rei. A poviem Vám, mne vyrazil dych. Keby ste mi ukázali fotky, neveril by som, že sú z Európy. Veľká časť úseku Lomba d’el Rei hike trail prechádza popri potôčiku úzkou dolinou, kde vegetácia pripomína južnú Ameriku. Hneď som musel zacitovať Jessieho Venturu: „Kambodža je proti tomu Kansas.“ (Predátor, 1987).

Lomba d'el Rei hike trail
Lomba d’el Rei hike trail

Nad tým sa týči neskutočne vysoký most. Keď sme prišli ku ruinám kamenného mlynu, ktorý pohltila „džungľa“, cítil som sa ako Indiana Jones.

vegetácia pripomína južnú Ameriku
Vegetácia pripomína južnú Ameriku

Turistika na Azoroch

Čo do turistického značenia, na rozdiel povedzme od Grécka, kde sme pri výstupe v ťažkom teréne na Kali Limni videli pri osem hodinovej túre dve značky, na Azorských ostrovoch nezablúdite. Azorčania majú krásne značené oficiálne turistické trasy a vždy Vás upozorní veľké X na ceste, kam sa nemá ísť, resp. kde cesta nepokračuje.

Chodník v údolí plný vegtácie
Chodník v údolí plný vegtácie

Po výlete navštevujeme reštauráciu Poco Azul v dedinke Achadinha, kde večeriame. Ajka ma počas jedla nenápadne upozorní: „Miláčik, máš v ryži slimáka.“

„To je mušľa, je to ryža s morskými plodmi.“ vysvetľujem.

„Každopádne, ak ťa to uvidím zjesť, tak odo mňa večer nečakaj viac ako škrabkanie chrbta.“

Achadinha

K autu sa vraciame cez dedinku Achadinha, čo znamená malá Achada. Ajka koštatuje: „Achada a Achadinha, to je ako u nás Divina a Divinka.“ To im však ukrivdila, lebo táto „dvojobec“ mala podľa sčítania obyvateľstva v roku 2011 sotva 1000 obyvateľov, ani nie tretina z toho čo má Divina a Divinka.

Zajtra sa chystáme objavovať jazerá v sopke Sete Cidades na západnej strane ostrova.

Azorské ostrovy čo vidieť, kam ísť

Kedy ísť na Azory?

Na Azorských ostrovoch sú počas celého roka mierne teploty, ale počasie je veľmi nestále. V lete je menej zrážok ale treba myslite na turistické nepremokavé vybavenie a opaľovací krém. A kedy je najlepšie ísť na Azorské ostrovy? Azorské ostrovy majú turistickú sezónu po celý rok.

Pošli ďalej
andrea a lubos remekovci
andrea a lubos remekovci

Veční optimisti, nadšení turisti a dobrodružný milý mladý pár, ktorý so svojimi psami objavuje krásne miesta nielen Slovenska. Ďalšie články autora >

Articles: 66