José do Canto Garden v Ponta Delgade a odlet z Azorov

Čas na záhradný oddych. Navštevujeme José do Canta Garden v Ponta Delgade. José do Canto (1820-1898) bol kultivovaný bohatý muž – milovník prírody. Dobre zasvätený do tajov botaniky nadviazal kontakty s botanickými záhradami a ošetrovateľmi z celého sveta, od ktorých kupoval, predával alebo vymieňal rastliny.

Priekuk na Ponta Delgada cez exotiku
Priekuk na Ponta Delgada cez exotiku

Od polovice 19. storočia premenil svoju botanickú záhradu na výnimočný priestor pre aklimatizáciu tisícok druhov, ktoré tu teraz môžeme obdivovať.

José do Canto Garden

José do Canto Garden
José do Canto Garden

Záhrada je otvorená po celý rok, okrem 1. januára a 25. decembra.

Po prehliadke veľkolepej záhrady si užívame ďalej dovolenku na námestí s kávou v ruke a malým tapas, ktoré nás prekvapí – servírujú tu klobásu s ananásovým džemom. Proti gustu žiaden dišputát!

José do Canto Garden
José do Canto Garden

Santa Barbara Beach

Naša dovolenka na Azoroch sa blíži ku koncu. Navštevujeme ešte pláž v Santa Barbare. Nájdete tu i školu surfovania – nevyužili sme, možno nabudúce.

Santa Barbara Beach Tuka Luka
Santa Barbara Beach

Odlet z Azorov

Dojedáme potraviny, aby sme nič nevyhadzovali, zanechávame Renatovi odkaz v knihe návštev a pomaly mierime na letisko, kde nás čaká self check-in. Let sa zaobíde bez incidentov, snáď až na jednu-dve turbulencie a jedny zásnuby v lietadle (nie naše, my už sme dávno starí manželia). V Lisabone na letisku ma ešte prepadne nakupovací záchvat šialenstva, aby sme si domov priniesli pár suvenírov.

Ďalšiu noc trávime už v Čechách v penzióne Chaloupka. Ráno v televízii ide prírodopisný dokument o Novom Zélande… Žeby nabudúce? 😊  

Finálna rozlúčka s Azormi
Finálna rozlúčka s Azormi Say Goodbye

Ferraria Hot Spring a José do Canto Garden v Ponta Delgade zavŕšili našu desať dennú expedíciu po Azorských ostrovoch. Tešíme sa na ďalší výlet.

Azorské ostrovy čo vidieť, kam ísť

Kedy ísť na Azory?

Na Azorských ostrovoch sú počas celého roka mierne teploty, ale počasie je veľmi nestále. V lete je menej zrážok ale treba myslite na turistické nepremokavé vybavenie a opaľovací krém. A kedy je najlepšie ísť na Azorské ostrovy? Azorské ostrovy majú turistickú sezónu po celý rok.

Pošli ďalej
andrea a lubos remekovci
andrea a lubos remekovci

Veční optimisti, nadšení turisti a dobrodružný milý mladý pár, ktorý so svojimi psami objavuje krásne miesta nielen Slovenska. Ďalšie články autora >

Articles: 65