Spazju Kreattiv

Stáva sa temer pravidlom, že v každej destinácii prešmejdím vinárstva, vinylové bazáry a výnimočné kultúrne miesta. Moje prvé kroky (ak je to možné) vždy smerujú do galérií súčasného umenia. Okrem vizuálneho zážitku mi totiž kladú mnohé otázky a otvárajú mi nové obzory sebapoznania.

Austin Camilleri Ghost trip
Austin Camilleri Ghost trips

Jednou z takých sérií je aj Ghost trips. Podobne ako v Buggibe alebo Dingli ma tento fantastický oceán energie a vibrácií modrej úplne pohltili. Každý kúsok ti hovorí iný, nový príbeh. Jedinú pripomienku ktoré som k inštalácii mal, nech mi pristavia stoličku. predsa len som už starší. 🙂

Austin Camilleri

Malý výber zo série abstraktov GHOST TRIPS venovaných migrácii utečencov cez Stredozemné more z Afriky vytvorená v roku 2015.

Finaly
Ghost trip

Spazju Kreattiv organizuje desiatky výstav, performance, workshopov, predstavení a koncertov. Prechádzajúc sa po štúdiách, človek si uvedomuje aká je chyba, keď sa ľudia nekultivujú ideálmi a kultúrou.

Valletta Kráľovská Opera Performance

Škoda, že som nestihol performance Požiar v Kráľovskej Opere. K podobným kreatívnym riešeniam, hoci z iných pohnútok prichádzal aj barcelonský patriot a rodák Joan Miró.

Kráľovská Opera Performance
Kráľovská Opera Performance

Anatomy of a Viral Landscape

Rebecca DiDomenico

Žijeme v dobe, keď sa medzi krajinami vedú vojny kvôli geografickým a politickým hraniciam a pritom čelíme bezprecedentnej pandémii a globálnym ohrozeniam. Napriek tomu sme všetci prepojení na jednej planéte vo vesmíre. Svet v ktorom žijeme sú naše cesty a rozhodnutia ale aj ich nevyhnutné dôsledky, ktoré nemáme pod kontrolou. Jedny aj druhé sa stanú súčasťou našich osudov. Neexistuje žiadna polarita čiernej a bielej alebo dobra a zla.

Spazju Kreattiv Malta

Spazju Krettiv Malta. Priestor, kde človek utečie od tuctovosti, priemernosti, komercie a davu. Nájde kľud a priestor pre nové nápady, inšpirácie a utriedenie myšlienok. Našťastie sem bežní turisti zavítajú iba výnimočne. 🙂

Spazju Kreattiv Malta
La Pieta - videotanečná inštalácia od Rube Zahra ma doslova priklincovala
La Pieta – videotanečná inštalácia od Rube Zahra ma doslova priklincovala

foto (2022) Petere, Huawei P50 Pro manual režim

Pošli ďalej
Pavel Trevor
Pavel Trevor

Aktívne cestovanie, spoznávanie a objavovanie nových svetov ma totálne napĺňa. Pocit hodenia do vody. Keď nevieš čo príde za minutu a všetko je len na tebe.

Articles: 96