Spazju Kreattiv Malta

Spazju Kreattiv

Stáva sa temer pravidlom, že v každej destinácii prešmejdím vinárstva, vinylové bazáry a výnimočné kultúrne miesta. Moje prvé kroky (ak je to možné) vždy smerujú do galérií súčasného umenia. Okrem vizuálneho zážitku mi totiž kladú mnohé otázky a otvárajú mi nové obzory sebapoznania.

Spazju Kreattiv Austin Camilleri Ghost trip

Jednou z takých sérií je aj Ghost trips. Podobne ako v Buggibe alebo Dingli ma tento fantastický oceán energie a vibrácií modrej úplne pohltili. Každý kúsok ti hovorí iný, nový príbeh. Jedinú pripomienku ktoré som k inštalácii mal, nech mi pristavia stoličku. predsa len som už starší. 🙂

Austin Camilleri

Malý výber zo série abstraktov GHOST TRIPS venovaných migrácii utečencov cez Stredozemné more z Afriky vytvorená v roku 2015.

Spazju Kreattiv Austin Camilleri Ghost trip
Finally

Spazju Kreattiv organizuje desiatky výstav, performance, workshopov, predstavení a koncertov. Prechádzajúc sa po štúdiách, človek si uvedomuje aká je chyba, keď sa ľudia nekultivujú ideálmi a kultúrou.

Malta Kráľovská Opera Performance

Malta opera Performance
Spazju Kreattiv Austin Camilleri

Anatomy of a Viral Landscape

Rebecca DiDomenico

Žijeme v dobe, keď sa medzi krajinami vedú vojny kvôli geografickým a politickým hraniciam a pritom čelíme bezprecedentnej pandémii a globálnym ohrozeniam. Napriek tomu sme všetci prepojení na jednej planéte vo vesmíre. Svet v ktorom žijeme sú naše cesty a rozhodnutia ale aj ich nevyhnutné dôsledky, ktoré nemáme pod kontrolou. Jedny aj druhé sa stanú súčasťou našich osudov. Neexistuje žiadna polarita čiernej a bielej alebo dobra a zla.

Spazju Kreattiv Malta

Spazju Krettiv Malta. Priestor, kde človek utečie od tuctovosti, priemernosti, komercie a davu. Nájde kľud a priestor pre nové nápady, inšpirácie a utriedenie myšlienok. Našťastie sem bežní turisti zavítajú iba výnimočne. 🙂

Spazju Kreattiv Malta
LA Pieta Ruben Zahra
La Pieta – videotanečná inštalácia od Rube Zahra ma doslova priklincovala
Spazju Kreattiv Malta
Spazju Kreattiv Malta

foto (2022) Petere, Huawei P50 Pro manual režim

FB skupina Cestovanie hiking Zapoj sa

Pavel Trevor

Aktívne cestovanie, spoznávanie a objavovanie nových svetov ma totálne napĺňa. Pocit hodenia do vody. Keď nevieš čo príde za minutu a všetko je len na tebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok