Bicyklom naprieč Austráliou: Bogey Hole a ocenenie striebornou medailou

Dlho rozmýšľam ako začať tento príspevok. Nenapadá mi nič, čo by vystihlo dnešný zážitok. Jan Bartos mi zobral všetky slová. Ráno prišiel, že by mi chcel niečo venovať. V takýchto situáciách sa necítim vo svojej koži. To som ešte nevedel čo bude nasledovať. Bogey Hole a ocenenie striebornou medailou:

Ocenenie

V ruke držal nejakú medailu a podával mi ju: „Je to strieborná pamätná medaila, ktorú som dostal za prácu na olympiáde v Sydney 2000.“

K nej ešte priniesol bundu a tričko.

Neviem ako sa prijímajú takéto dary a neviem ani ako za nich dostatočne poďakovať. Tak ešte raz srdečne ďakujem. Je to pre mňa jeden z najsilnejších zážitkov z Austrálie.

Bogey Hole

Cez deň ma ešte čaká kúpanie na výnimočnom mieste. Bogey Hole je bazén ručne vytesaný do skaly. V roku 1819 ho dal väzňom vytesať hlavný bachar major James Morisset pre jeho osobné použitie, pretože sa bál žralokov v mori.

Živo si predstavujem scénu z filmu Vykúpenie z väznice Shawshang, keď väzni makajú pre šéfa väznice.

Dnes už nemusíte byť bachar aby ste sa tu mohli kúpať. Je voľne prístupný a kúpanie v ňom je zážitok. Cez okraj skál sa dovnútra prevaľuje čerstvá, spenená, morská voda a potom malými kanálikmi odteká.

Zasa si to tu užívam a som vďačný aj tým väzňom. Bogey Hole a ocenenie striebornou medailou. To bolo aj na mňa dosť.

Garside garden

Bicyklom naprieč Austráliou

Pošli ďalej
Peter Božík
Peter Božík

Zakladateľ cyklistickej značky Liberty a Mayo, trenčiansky patriot a nadšený cyklocestovateľ. píše o svojich zážitkoch z bicyklovania naprieč Austráliou.

Articles: 25