Bicyklom naprieč Austráliou: Na Newcastle a Stockton Sand Dunes

Po včerajších neplánovaných 180 km, to mám do Newcastlu iba cca. 110 km. Komplikáciou môže byť akurát teplota 36°C ktorá tu má byť. Tak zasa naplním zásoby vody na maximum a vyrážam.

Zasa magický východ slnka. Raymond Terrace, New South Wales.
Zasa magický východ slnka. Raymond Terrace, New South Wales.

Na Newcastle a Stockton Sand Dunes

Na začiatku ma Google vytiahne na najprudší kopec na okolí, aby som zistil, že cesta je uzatvorená. Nevadí, už som si zvykol. Vraciam sa na dialnicu po ktorej by mala ísť väčšina dnešnej cesty. Premávka je citeľne hustejšia. Zastavujem až po 40 km, keď už slnko riadne pečie.

Do toho mi prichádza SMS od Jana, že by pre mňa prišiel autom. Rezolútne zamietam. Aj keď som po včerajšku riadne unavený, ja to predsa musím prejsť celé na bicykli.

Musím? Prečo?

Do toho prichádza správa, že ide po mňa.

Vsadiť na istoty

No čo už, nejak sa s tým vysporiadam. Posledných 50 km sa veziem v aute. A musím skonštatovať, že to bolo dobré rozhodnutie. Teplota vonku je naozaj pekelná a premávka na ceste tiež. K tomu niekoľko opravovaných úsekov v zúžených jazdných pruhoch bez krajnice. Bezpečnosť je dôležitejšia.

Dnes mám neplánované kúpanie na pláži v Newcastle a ďalšie dva dni voľna.

Stockton Sand Dunes

Stockton Sand Dunes.

Aj keď som mal dnes naplánovaný oddych, nedalo mi to, a zobral som Mayo-vi ukázať ťavy na Stockton Sand Dunes. Mayo mi zasa vďaka slovenskej vlajke sprostredkoval stretnutie zo slovákom z Kovačice. Bolo to ďalšie veľmi milé stretnutie aj z jeho rodinou.

Cestou „domov“ sme sa ešte zastavili u Silvie zo Spiša na výbornú kávičku a vianočné koláčiky. Deň voľna som si užíval.

Bicyklom naprieč Austráliou

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Peter Božík
Peter Božík

Zakladateľ cyklistickej značky Liberty a Mayo, trenčiansky patriot a nadšený cyklocestovateľ. píše o svojich zážitkoch z bicyklovania naprieč Austráliou.

Articles: 25