Bicyklom naprieč Austráliou: Dobicyklovať pred Sydney Operu

Koniec. Prešiel som to. Už dávam iba bodky. Vyšlo mi, že budú tri. Môže to mať viac významov, tak uvidíme čo ešte život prinesie. Podarilo sa mi dobicyklovať pred Sydney Operu.

Prvá bodka bol novoročný ohňostroj

Ohňostroje ponak Harbour Bridge sú každoročným highlightom nielen Austrálie. Aj ten tohtoročný bol veľkolepý.

Bicyklom naprieč Austráliou nový rok v Sydney foto Deposit photos
Ohňostroj v Sydney

Sydney Opera House

Druhá bodka je príjazd do Sydney a k Sydney Opere na bicykli. Budova je od roku 1973 kultovým architektonickým skvostom a jednou z najznámejších budov na svete. Možno povedať, že aj hlavnou stavbou reprezentujúcou Sydney. Tvar má podľa mušličiek alebo labute, ktorá chce vzlietnuť.

Po cestách i na trajektoch

Etapa do Sydney mala 140 km. Nemal som šampanské, ale povozil som sa na trajektoch.

Palm Beach

Posledná prestupná stanica pred Sydney Harbour. Severné pláže Sydney sú rajom pokoja blízko veľkomesta, prechádzok a najmä surfovania. S bicyklom som to neskúšal.

A je tu finále

Sydney Opera House
Kotvíme: Sydney Opera House

Dobicyklovať pred Sydney Operu mi dalo veľa. Celkovo mám za sebou približne 3200 km, päť týždňov a veľa zážitkov. Dúfam, že nepodľahnem nostalgii a ešte napíšem príspevok s podrobnejšiou bilanciou.

Stretnutie s konzulom

Už mám aj tretiu oficiálnu bodku. Na Generálnom konzuláte SR ma prijal Generálny konzul, p. Martin Kabáč. Poďakoval mi za propagáciu a reprezentáciu Slovenska a oficiálne ukončil moju cestu Australiou. Ani vo sne mi na začiatku cesty nenapadlo, že moja cesta môže skončiť takto. Ďakujem mu za prijatie aj za ďalší čas ktorý mi venoval. Porozprávali sme sa o zážitkoch z mojej cesty ale aj z jeho práce. Pre mňa veľmi zaujímavé, inšpiratívne a nezabudnuteľné stretnutie. Ešte raz ďakujem.

Stretnutie s konzulom
Stretnutie s konzulom

Po odchode som si ešte prešiel na bicykli Harbour Bridge.

Myslím, že už mám za sebou všetko, čo som tu mohol stihnúť zažiť. Alebo? …

Bicyklom naprieč Austráliou

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Peter Božík
Peter Božík

Zakladateľ cyklistickej značky Liberty a Mayo, trenčiansky patriot a nadšený cyklocestovateľ. píše o svojich zážitkoch z bicyklovania naprieč Austráliou.

Articles: 25