7 kopcov 3 jazerá 2020

ZSSK restart challenge

Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

Po svojich, na bajku alebo s rodinou

TURISTA

Slovenský raj, Tatry aj 5 najvyšších vrcholov pohorí. Krásne ciele a výšľapy. Náročnosť i termín si určujete sami, podľa vlastných schopností a preferencií. Každý cieľ má doporučené trasy podľa náročnosti. Môžte ich zdolať sami alebo v skupine. Využite zvýhodnené štartovné pre skupiny a KST.

CYKLISTA MTB, kross, e-bajk

Objavte parádne cyklotrasy rôznej obťiažnosti na sigletrailoch aj technicky menej náročných cyklochodníkoch. Hlavná cena ako každoročne horský bicykel XC.

s rodinou

Pre každý cieľ sú pripravené aj nenáročné výletné trasy s množstvom turistických atrakcií. Je na vás, ktorú si vyberiete. Každá je akceptovaná ako splnenie cieľa. Aj vtedy, ak vrchol nezdoláte. Využite zvýhodnené rodinné štartovné.

5. ročník turistickej výzvy

po svojich, na bajku alebo s deťmi

1
2016
1
2017
1 1
2018
1 1
2019
1 1 +
2020

Registrácia na rok 2021

PRIHLASOVANIE PRE ROK 2020 UKONČENÉ

Ciele 2020

Ceny a ocenenia

KAŽDÝ ÚČASTNÍK

 • Každý zapojený účastník dostane diplom s cieľmi, ktoré zdolal.
 • Každý aktívny účastník (min. 3 ciele) dostane medailu a tlačenú knižnú publikáciu 7 kopcov, 3 jazerá 2020.
 • 20x tričko 7 kopcov 3 jazerá vylosujeme medzi účastníkmi, ktorí sa zaregistrujú počas korona obmedzení. 
 • Každý s kým sa osobne stretneme dostane odznak 7 kopcov 3 jazerá.

RODINY S DEŤMI

všetky ceny sú losované medzi rodinami, ktoré zdolajú 5 a viac cieľov.

 • 3x turistický batoh 
 • 1x víťazný pohár 7 kopcov 3 jazerá pre najambicióznejšie rod. výstup 
 • 10x tričko 7 kopcov 3 jazerá

MTB A CYKLO

 • Hlavná cena tradične krosový bicykel MAYO bude vylosovaná spomedzi cyklistov, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.
 • 3x víťazné poháre 7 kopcov 3 jazerá pre najambicióznejšie výstupy bicyklom.
 • 3x set slnečných športových okuliarov rozdelíme medzi cyklistov, ktorí zdolajú aspoň 5 cieľov.
 • 10x tričko 7 kopcov 3 jazerá

TURISTI

Hlavné ceny losované spomedzi tých čo zdolali všetkých 10 cieľov(vrátane rodín)

 • 1x outdoor bunda Regatta
 • 1x outdoor topánky Makara ručne šité podľa vlastného výberu
 • Ručne kutý Jakutský nôž – jedinečný originál, ktoré sa nedá kúpiť iba zaslúžiť
 • 3x vítazné poháre 7 kopcov 3 jazerá pre jednotlivcov a skupiny

Ostatné losované ceny spomedzi turistov, ktorí zdolali 5 a viac cieľov

 • 10x tričko 7 kopcov 3 jazerá 
 • 5x kniha Čarovné Slovensko a 10x VKÚ tur. mapa podľa vlastného výberu
 • 3x turistický batoh

V spolupráci s CBS a Homepoint pripravujeme tiež špeciálne ocenenia pre našich blogerov a fotografov. 🙂

Cenu si môžete vyzdvihnúť na medailobraní. Pokiaľ sa ho v danom termíne nemôžete zúčastniť cenu si môžete vyzdvihnúť aj individuálne do 6 mesiacov. Osobne kedykoľvek u nás v Bratislave. Cenu vám vieme po dohode tiež poslať aj poštou, pokiaľ si uhradíte predom poštovné a balné. Ak sa prihlásite na niektorý zo spoločných eventov cenu vám vieme doniesť aj tam. Všetko po predchádzajúcej dohode. Dopyt na osobný odber napíšte do správy tu >leta

Čo hovoria účastníci minulých ročníkov

Ako priamy účastník tohoto “zájazdu” jednoznačne odporúčam. Akcia je jedinečná tím, že si všetko určuješ sám. Niet pochýb. Práve tu ma na turistiku namotali.

Ivana D

S rodinou sme sa zúčastnili všetkých ročníkov. Páči sa mi, že ciele sa stanovujú tak, aby sme ich mohli zvládať aj s deťmi. Medaile majú povešané po celom byte. A ďakujeme za guláš a ceny.

Roman K

Nemáme čo riešiť. Ideme aj do tohto ročníka. A na konci roka si vezmeme diplom a medailu buchneme šampanské, že sme zase všetko zvládli.

Jana R

Najčastejšie otázky a odpovede

Všetko čo potrebujete vedieť.

Negaučuj a poď s nami objaviť najkrajšie kúty Slovenska.

7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva.

Jej cieľom je zdolať aspoň 5 z 10 vyhlásených turistických cieľov. Môžete ich zdolať ako turisti, na lyžiach alebo cyklisti. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nie sú to preteky ani súťaženie. Skôr motivácia vypadnúť do prírody. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Môžete si uplatniť jedného žolíka a bonus. 

Na zdolanie cieľov máte čas do 30.11.2020.
Stačí ich zdolať 5.

 • Štartovné jednotlivec 9€
 • Zvýhodnené rodinné štartovné  15€
 • Skupina 5 a viac účastníkov á 6€

ZSSK, ZŤP, seniori a mládež zdarma. 

Odporúčané trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel výkonnostný športovec ale aj začiatočník alebo rodina s malými deťmi. Každý cieľ má odporúčané trasy. Je jedno, ktorú si zvolíte. Nepretekáme. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet, zážitok a ukázať zaujímavé miesta.

Na každom cieli sa odfotíte a fotku uverejníte v uzavretej FB skupine 7 kopcov 3 jazerá, alebo zašlete na email sutaz@restartnisa.sk.  Plnenie cieľov evidujete v IS tu 7K3J Evid cieľov. Nie je dôležité, či zvládnete celý vrchol. Výstup sa ráta. Ak vám cieľ nevyhovuje, môžete si uplatniť jedného žolíka (ktorýkoľvek z predošlých cieľov) a bonusový cieľ

Každý cieľ má odporúčané turistické trasy a cyklotrasy podľa náročnosti. Sú uvedené po jednotlivých ročníkoch na konci stránky. Cyklisti a turisti môžu mať rozličné trasy. Je jedno, ktorú si zvolíte. Nájdete tu tiež zaujímavosti, atrakcie a ubytovacie tipy v danom regióne. Na výbere trás spolupracujeme tradične s KST, partnermi, OOCR  a MTbiker.

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Každý účastník by mal mať adekvátne poistenie. Účastníci sú povinní chodiť/bicyklovať iba po povolených a vyznačených trasách. Dbajte na bezpečnosť a doporučené turistické chodníky a cyklotrasy. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Vonkoncom nie. Platí pravidlo skupina spolu aj každý účastník extra. Každý člen skupiny je evidovaný úplne samostatne. Výhodou je jednoduchšia administratíva, evidencia cieľov a výhodnejšie štartovné. Ceny, medaily a všetko ostatné pre jednotlivcov sú rovnaké. To platí aj pre rodiny s deťmi.

Všetky ciele majú trasy rozdelené pdľa náročnosti tak, aby mali čo robiť aj výnonnostní turisti/cykloturisti ale aby ich zvládli aj začiatočníci a rodiny s deťmi. Je jedno ktorú z trás si zvolíte. Toto nie sú preteky. Skôr oslava aktívneho pohybu a spoznávania krás Slovenska.

Oceňujeme na výročnom medailobraní, ktoré sa spravidla koná 1 decembrový Mikulášsky víkend. Každý účastník dostane diplom, medailu a štartovný balíček. Okrem toho losujeme množstvo vecných cien pre rodiny s deťmi, turistov i cyklistov. Prehľad nižšie. Ambiciózne a výkonnostné výstupy oceníme pohárom. 

Ceny si môžete vyzdvihnúť osobne na medailobraní alebo na akejkoľvek spoločnej akcii, ak nás včas dopredu informujete. Cenu vám môže prevziať aj poverený priateľ, alebo si ju môžte vyzdvihnúť po predchádzajúcej dohode v Bratislave. Cenu vám vieme po predchádzajúcej dohode poslať aj poštou, pokiaľ si uhradíte poštovné a balné. Ceny pre vás uchovávame 6 mesiacov po termíne medailobrania. Po tomto termíne už negarantujeme ich prevzatie.