Objavte najkrajšie tatranské plesá

Vo Vysokých Tatrách máme bezpočet plies a pliesok. Poďme si predstaviť tie najkrajšie tatranské plesá, ktoré sú cieľmi turistickej výzvy 7kopcov 3jazerá vo Vysokých Tatrách:

Štrbské pleso

Je asi najznámejšie tatranské pleso. Dnes je Štrbské Pleso najväčšie stredisko zimných športov vo Vysokých Tatrách. Štrbské pleso v nadmorskej výške 1346 m n.m. je po Hincovom plese druhým najväčším jazerom Vysokých Tatier. Je východiskom na túry do Furkotskej a Mlynickej doliny a tiež východzím bodom na túry k Jamskému plesu a Popradskému plesu.

Okolo jazera vedie nenáročný turistický chodník a štartuje tu niekoľko turistických trás.

Popradské pleso - odporúčané turistické trasy/ cyklotrasy - Vysoké Tatry
Pohľad na Štrbské pleso foto CBS

Popradské pleso

Iba hodinku chôdzou po magistrále je vzdialené ďalšie veľmi známe tatranské pleso. Dostanete sa k nemu so zastávky TEŽ Popradské pleso alebo priamo magistrálou zo Štrbského plesa. Pri Popradskom plese je možnosť ubytovania v dvoch vysokohorských chatách: Majláthova chata a Chata pri Popradskom plese.

Túry z Popradského plesa máme zastúpené magistrálnymi chodníkmi na Rysy, Kôprovský štít, Veľké Hincovo pleso, Žabie plesá a Ostrvu.

Popradské pleso z Ostrvy
Popradské pleso z pod Ostrvy foto restartnisa

Neďaleko Popradského plesa sa nachádza symbolický tatranský cintorín.

Veľké Hincovo pleso

Túra na Hincove plesá patrí medzi tatranské highlighty. Veľké Hincovo pleso je najväčšie a zároveň najhlbšie (58m) pleso Vysokých Tatier. Nad Hincovým plesom tróni Kôprovský štít. Väčšina turistov ide kvôli bezpečiu iba do Kôprovského sedla.

Asi v strede turistického chodníka pri rázcestí pri Žabom potoku nájdete odbočku na Rysy a Žabie plesá. Tie sú turistickým cieľom v roku 2023.

Carovne Slovensko
Hincovo pleso foto CBS

Zelené pleso

Asi najnavštevovanejším tatranským plesom je Zelené pleso. Túra na Zelené pleso začína kúsok za Tatranskou Lomnicou. Po krátkom občerstvení na Brnčalke (chate pod Zeleným plesom) dávajú tí ambicióznejší výstup na Veľkú Svišťovku alebo Jahňací štít.

Zelené pleso spolu s Popradským plesom sú zároveň jedny z mála celoročne prístupných plies, ktoré sú dostupné aj na bicykloch.

Rodinný výstup na Zelené pleso
Rodinný výstup na Zelené pleso

Skalnaté pleso

Dnes po zásahoch developerov prakticky neexistuje. Zmenilo sa na lyžiarske stredisko a medzistupeň lanovky z Tatranskej Lomnice na Lomnický štít.

Vo Vysokých Tatrách nemožno opomenúť Západné Tatry a ich skvost: výstup na Roháčske plesá.

Roháčske plesá

Sú tri: jedno nad druhým, v jednom z najmalebnejších kútov Slovenska pod hrebeňom Roháčov. Baníkov, Tri kopy, Plačlivô, Ostrý Roháč, Volovec, to sú dnes legendy tatranských hrebeňoviek.

Trasa okolo Roháčskych plies patrí medzi najatraktívnejšie chodníky v Roháčoch. Preto nezabudnite navštíviť aj Roháčske vodopády.

Roháčske plesá
Roháčske plesá

Spišské plesá

Ak sa vydáte na túru z Hrebienka Malou Studenou dolinou dostanete sa k Téryho chate a Spišským plesám. Túra k Spiškým plesám patrí k tým náročnejším. Ale rozhodne na ňu nezabudnete. 🙂

Spišské plesá, teryho chata- turistické trasy/cyklotrasy
Spišské plesá

Vo výzve 7kopcov 3jazerá budeme najkrajšie tatranské plesá postupne pridávať. Čoskoro pribudne aj Vrbické a Kačacie pleso.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
7 kopcov 3 jazerá
7 kopcov 3 jazerá

ZSSK restart challenge. Po svojich alebo na bicykli. Odporúčané trasy turistickej a cykloturistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá. Sleduj náš instagram.

Articles: 114