Exprt geniality show

Expert geniality show – otestujte sa

Pre celkom slušný záujem sme pripravili aj ďalšie expertovské otázky, ktoré vlani riešili súťažiaci v 13. ročníku súťaže.

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl.

Je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach ktoré si vyberú zo šiestich. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti.

Novinkou tohto ročníka je možnosť robiť Experta na škole online formou. Dáte to?

Otestujte sa. Na 5 otázok máte 90 sekúnd.


Výsledok

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.

Talentída Rozvíja talent detí a organizuje vedomostné súťaže Maks, Maksík, Všetkovedko, Expert aj najväčšiu matematickú súťaž na svete – Matematický klokan.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Rozvíja talent detí a organizuje vedomostné súťaže Maks, Maksík, Všetkovedko, Expert aj najväčšiu matematickú súťaž na svete – Matematický klokan.

#1. Pred cestovaním do zahraničia je potrebné sa oboznámiť s potenciálnym rizikom, ktorému v danej krajine môžeme čeliť. V ktorom z uvedených pohorí je najvyššia šanca zažiť zemetrasenie?

Ďalej

#2. Patrik musí po zranení chodiť na rehabilitáciu k fyzioterapeutovi. Ktorá z uvedených metód sa v rámci fyzioterapie obvykle nevyužíva?

Ďalej

#3. Ak sa odvážiš tesne predtým a aj tesne potom, ako vypiješ pol litra vody, o koľko sa zvýši tvoja hmotnosť?

Ďalej

#4. Majster Pavol z Levoče bol jedným z najvýznamnejších umelcov tvoriacich na území Slovenska. Najväčšie uznanie a slávu si získal jeho obrovský krídlový oltár. V akom slohu Majster Pavol tvoril?

Ďalej

#5. Každý z troch kamarátov (Juraj, Tibor a Edo) má jednu sestru (Zuzka, Lea, Iva) a niektorý z vekov (12, 14, 16 rokov). Vieme že, Edo aj jeho sestra majú viac ako 15 rokov, 8-ročná Iva má o 4 roky staršieho brata, Zuzka nie je Edova sestra. Ktoré z tvrdení je určite nepravdivé?

#6. Čo pravdepodobne robia ľudia na Novom Zélande, keď je na Slovensku nedeľa večer 20:00?

Ďalej

#7. Ešte pred sto rokmi patrilo k najväčším jazerám sveta. Jeho slanosť sa neustále zvyšuje. Už doň nepriteká žiadna rieka, lebo voda z nich sa používa na umelé zavlažovanie. Tým sa zmenšilo na menej ako polovicu svojej rozlohy. Nachádza sa v Strednej Ázii. Ako sa nazýva?

Ďalej

#8. Názov jedného slovenského vrchu je synonymom koreniny zázvor. Leží v nadmorskej výške 2046 m a v sedle pod vrcholom je chata M. R. Štefánika. Ako sa volá tento vrch?

Ďalej

#9. Do Kopského sedla, ktoré tvorí prírodnú hranicu medzi Belianskymi a Vysokými Tatrami, vedie značka dolinou Meďodoly. Akú značku má prvok z názvu doliny, ktorý sa vraj v baniach v tejto oblasti ťažil?

Ďalej

#10. Peter vymyslel pravidlo, podľa ktorého napísal do radu niekoľko čísel: 3, 5, 6, 10, 9, 15, 12, 20, 15, 25,.... Ktoré dve čísla by mali v rade nasledovať?

Ďalej

#11. Medzi jednotlivými dielmi dlhých oceľových koľajníc, ktoré tvoria železničnú trať, sú malé medzery. Šírka medzier sa v priebehu roka mení. Kedy sú medzery najširšie?

Koniec

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.