Exprt geniality show

Expert geniality show – otestujte sa

Pre celkom slušný záujem sme pripravili aj ďalšie expertovské otázky, ktoré vlani riešili súťažiaci v 13. ročníku súťaže.

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl.

Je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach ktoré si vyberú zo šiestich. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti.

Novinkou tohto ročníka je možnosť robiť Experta na škole online formou. Dáte to?

Otestujte sa. Na 5 otázok máte 90 sekúnd.


Výsledok

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.

Talentída Rozvíja talent detí a organizuje vedomostné súťaže Maks, Maksík, Všetkovedko, Expert aj najväčšiu matematickú súťaž na svete – Matematický klokan.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Rozvíja talent detí a organizuje vedomostné súťaže Maks, Maksík, Všetkovedko, Expert aj najväčšiu matematickú súťaž na svete – Matematický klokan.

#1. Pred cestovaním do zahraničia je potrebné sa oboznámiť s potenciálnym rizikom, ktorému v danej krajine môžeme čeliť. V ktorom z uvedených pohorí je najvyššia šanca zažiť zemetrasenie?

Ďalej

#2. Patrik musí po zranení chodiť na rehabilitáciu k fyzioterapeutovi. Ktorá z uvedených metód sa v rámci fyzioterapie obvykle nevyužíva?

Ďalej

#3. Ak sa odvážiš tesne predtým a aj tesne potom, ako vypiješ pol litra vody, o koľko sa zvýši tvoja hmotnosť?

Ďalej

#4. Majster Pavol z Levoče bol jedným z najvýznamnejších umelcov tvoriacich na území Slovenska. Najväčšie uznanie a slávu si získal jeho obrovský krídlový oltár. V akom slohu Majster Pavol tvoril?

Ďalej

#5. Každý z troch kamarátov (Juraj, Tibor a Edo) má jednu sestru (Zuzka, Lea, Iva) a niektorý z vekov (12, 14, 16 rokov). Vieme že, Edo aj jeho sestra majú viac ako 15 rokov, 8-ročná Iva má o 4 roky staršieho brata, Zuzka nie je Edova sestra. Ktoré z tvrdení je určite nepravdivé?

#6. Čo pravdepodobne robia ľudia na Novom Zélande, keď je na Slovensku nedeľa večer 20:00?

Ďalej

#7. Ešte pred sto rokmi patrilo k najväčším jazerám sveta. Jeho slanosť sa neustále zvyšuje. Už doň nepriteká žiadna rieka, lebo voda z nich sa používa na umelé zavlažovanie. Tým sa zmenšilo na menej ako polovicu svojej rozlohy. Nachádza sa v Strednej Ázii. Ako sa nazýva?

Ďalej

#8. Názov jedného slovenského vrchu je synonymom koreniny zázvor. Leží v nadmorskej výške 2046 m a v sedle pod vrcholom je chata M. R. Štefánika. Ako sa volá tento vrch?

Ďalej

#9. Do Kopského sedla, ktoré tvorí prírodnú hranicu medzi Belianskymi a Vysokými Tatrami, vedie značka dolinou Meďodoly. Akú značku má prvok z názvu doliny, ktorý sa vraj v baniach v tejto oblasti ťažil?

Ďalej

#10. Peter vymyslel pravidlo, podľa ktorého napísal do radu niekoľko čísel: 3, 5, 6, 10, 9, 15, 12, 20, 15, 25,.... Ktoré dve čísla by mali v rade nasledovať?

Ďalej

#11. Medzi jednotlivými dielmi dlhých oceľových koľajníc, ktoré tvoria železničnú trať, sú malé medzery. Šírka medzier sa v priebehu roka mení. Kedy sú medzery najširšie?

Koniec

 

Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová

Ľudmila Burjanová s jej tímom Talentídy pomáhajú deťom rozvíjať ich logické myslenie, schopnosti a talent prostredníctvom školských súťaží MAKS, MAKSÍK, VŠETKOVEDKO, MATEMATICKÝ KLOKAN a EXPERT geniality show.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok

Pin It on Pinterest