Najčastejšie otázky a odpovede

Program REŠTART vznikol pôvodne pre ľudí s nadváhou. Dnes však presiahol tieto dimenzie a posúva svoje hranice ďalej. Smerom k ľuďom, ktorí už majú dosť pasivity, samoty, nadváhy, konzumu, pocitu vyhorenia a stereotipu. Ale tiež telky, cukru, alkoholu a gaučovania. Je určený pre ľudí, ktorí sa chcú rozhýbať, byť aktívnejší, zdravší a zmeniť kvalitu svojho života. Predpisujeme jediný liek: 

Nakazíme ťa dobrou náladou, pohybom a zdravým životným štýlom.

Tak znie hlavné heslo. Naši účastníci patria k rôznym vekovým skupinám. Program je koncipovaný tak, aby ho zvládol každý. Muži i ženy. Manažéri, ľudia so sedavým zamestnaním, obézni dvadsiatnici, aj ľudia v penzijnom veku, túžiaci po lepšom zdraví a nových životných výzvach. Nesľubujeme zázračné riešenia. Ponúkame inšpiráciu, motiváciu, vedenie a serióznu pomoc a podporu pri zmene Vašich pohybových aktivít a životosprávy.

Ak nás podporujete, zdieľate s nami spoločné hodnoty a ste členom klubu Reštartnisa, máte program Reštart automaticky aktivovaný.

 • Hlavnou úlohou programu je poskytnúť vám čo najkomplexnejšie informácie, výzvu, podporu a motiváciu.
 • Každý týždeň sa venujeme jednej téme. (pohyb, strava, osobný rozvoj, životospráva)
 • Týždenne (spravidla v pondelok) dostanete krátky mail s jednou témou, odporučenými linkami, základnými informáciami a týždennou úlohou.
 • Vašou úlohou je informácie v priebehu týždňa vstrebať a úlohu pokiaľ možno splniť. 🙂
 • Svoj priebežný progres, plnenie úloh aj ich archív je sprístupnený na nástenke, ktorá je diskrétna iba pre vás.
 • Program REŠTART je najmä o aktivite a pohybe. Automaticky vás preto bezplatne zaraďujeme aj do všetkých výziev, ktoré prebiehajú. Informácie nájdete vždy v maile. (napr. 7 kopcov, 3 jazerá, Kardionápravník, 5kg dole, Plank challenge a pod…)
 • Každoročne vydávame súhrnný výročný e-book. Ten bezplatne dostanete.
 1. Po registrácii a uhradení kreditu ste ihneď v programe. Obratom dostanete prístup na nástenku i prvé zadanie.
 2. Zvolíte si prihlasovacie meno a heslo, ktorým sa v systéme identifikujete.
  Systém je úplne anonymný. Nikto tretí vaše údaje bez hesla nevidí.
 3. Pracujete online, s týždennými zadaniami a výzvami, ktoré vás krok za krokom usmerňujú.
 4. Na osobnej nástenke sledujete svoj progres. Svoje výsledky vidíte samostatne, alebo v porovnaní s vybratým partnerom.
 5. Aby sme zvýšili hravosť programu a zábavu, vypisujeme priebežne súťaže a výzvy o celkom príjemné ceny. Stále niečo prebieha. Tiež organizujeme tréningové stretnutia a kempy. Ako sa zapojíte je len na vás.
 6. Na konci programu dostanete ucelenú publikáciu so všetkými zadaniami a témami, aby ste sa k nim mohli kedykovek vrátiť.

Ak budete na sebe aktívne pracovať a dodržiavať program, určite zmenu dosiahnete. Ak nie, … 

Je to na vás a vašej vôli. My poskytujeme informácie a motiváciu, vy naopak vôľu niečo zmeniť. Nikto iný to za vás nespraví. Zmena sa nedá kúpiť. Môžme vás viesť, usmerňovať a motivovať. Ale nemôžeme zmeniť váš život za vás.

Aktívni účastníci skupiny dnes zhadzujú v prvých mesiacoch v priemere 2-4 kg mesačne, čo je ideálny, zdravý progres. Zvyčajne dodržujú športový a pohybový plán a týždenne chodia, bicyklujú, behajú, …. Viacerí to aj vzdajú. Takáto zmena nie je jednoduchá a často je i bolestivá. Je spojená s celkovým prerodom, aktívnym pohybom, úpravou životosprávy a zvládnutím závislostí a postojov. Preto je užitočné byť aktívny aj vo výzvach, najmä v kardio nápravníku. Parťáci môžu byť vzorom, podporia vás a rozhýbu.

Podstatné nie je krátkodobá rýchla zmena, ale udržanie si novej kvality života.